Platformy zintegrowanej komunikacji

Postęp cywilizacyjny oraz nowinki technologiczne sprawiają, że coraz więcej urządzeń nie tylko w firmach, ale i w naszych domach zostaje łączonych, tworząc pełne systemy, którymi możemy zarządzać np. z własnego telefonu komórkowego.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla dużych firm zatrudniających spore ilości pracowników są zaawansowane platformy zintegrowanej komunikacji. Firmą przodującą w tego typu urządzeniach jest Panasonic. Od lat produkuje doskonałej jakości urządzenia nie tylko domowe, ale także firmowe i bardzo zaawansowane kombajny biurowe oraz centrale telefoniczne, które obsługują dziesiątki rozmów telefonicznych jednocześnie. Dzięki obsłudze protokołu IP centrale telefoniczne firmy Panasonic dają bardzo duże możliwości konfiguracji oraz obsługi wielu telefonów biurkowych. Praktycznie każda profesjonalna centrala telefoniczna daje możliwość nieograniczonej konfiguracji poczty głosowej oraz integrację z istniejącą już infrastrukturą w naszej firmie.

W skład tego typu systemów wchodzą również hybrydowe systemy telefoniczne. Tego typu rozwiązanie informatyczne pozwala na dopasowanie systemu do nawet najbardziej wyszukanych wymagań, jakie stawia przed nimi biznes oraz sieci telefoniczne znajdujące się w firmie. Firma Panasonic zajmuje się także analogowymi centralami telefonicznymi. Są to bardzo zaawansowane urządzenia, które pozwalają na bardzo wiele konfiguracji oraz możliwości rozszerzeń. Jest to urządzenie adresowane do konkretnych i bardzo profesjonalnych zastosowań w dużych firmach.

Tego typu systemy są stale rozwijane, aby sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. W połączeniu z zaawansowanymi telefonami systemowymi poprawiają i ułatwiają komunikację w przedsiębiorstwie oraz pozwalają na ograniczenie kosztów związanych z użytkowaniem linii telefonicznej. Dzięki usłudze VoIP nasze firmowe koszty telekomunikacyjne spadają nawet o połowę. Warto jest więc zainteresować się tego typu rozwiązaniami, gdyż poprawiają one nasze możliwości rozwoju. Koszty poniesione na wdrożenie tego typu usługi w firmie bardzo szybko się zwracają i w dalszych latach będą w znacznym stopniu zmniejszać nasze wydatki.

Zobacz także

Montaż i instalacja systemów telekomunikacyjnych

Aplikacje komputerowe poprawiające komunikację w firmie.

Bezprzewodowa telefonia DECT

Telefony systemowe