Systemy taryfikacji w telekomunikacji.

W dzisiejszych czasach głównym kanałem komunikacji, jaki wykorzystywany jest przez prywatne osoby oraz przedsiębiorstwa są oczywiście telefony. Przez telefon załatwiamy wiele spraw, często spędzając ze słuchawką w ręku kilka godzin dziennie. Z tego powodu bardzo ważne jest odpowiednie rozliczanie połączeń i taryfikacja, która pozwala na uregulowanie wielu spraw spornych związanych z rachunkami za połączenia telefoniczne.

Szczególnie w firmach, które zatrudniają wielu pracowników oraz korzystają z usług operatorów telefonii komórkowych, oraz stacjonarnych telefonów abonamentowych ważne jest odpowiednie nadzorowanie każdego z pracowników, oraz połączeń przez nich wykonywanych. Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla firm, które w dużym stopniu opierają swoją działalność na połączeniach głosowych, jest wprowadzenie do pracy telefonii bazującej na protokole IP. Dzięki telefonii VoIP zyskują oni dostęp do wielu ciekawych rozwiązań, które szczególnie przydatne będą w firmach call center lub w biurach obsługi klienta.

Dzięki bardzo zaawansowanemu integrowaniu wielu punktów w naszej firmie zyskujemy bardzo potężne narzędzie pozwalające nam kontrolować ilość wykonywanych przez naszych pracowników rozmów. Zaawansowane centrale nadzorują nad bilingami. Daje nam to niesamowite możliwości oraz pozwala na oszczędności nawet do kilkudziesięciu procent w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami telekomunikacyjnymi.

Bilingowanie nawet w niewielkiej firmie ma bardzo duże znaczenie ze względu na możliwość łatwego rozliczania i ograniczania kosztów telekomunikacyjnych. Dzięki bilingom możemy wyszukać oszczędności oraz mieć nadzór nad pracą naszych pracowników. W procesie taryfikacji możemy wyróżnić kilka etapów. Pierwszym z nich jest gromadzenie danych z centrali do celów wyliczeniowych. Następnie jest etap, w którym dane te są przetwarzane i wyliczany jet koszt połączenia. Na końcu system wizualizuje przetworzone dane i w postaci wykresów lub tradycyjnego wydruku pozwala na dokładne przedstawienie statystyk i kosztów usług telekomunikacyjnych. Dzięki tego typu krokom możemy w prosty sposób wprowadzić niezbędne dla naszej firmy oszczędności.

Zobacz także

Systemy telekonferencyjne w służbie przedsiębiorcy

Systemy SIP DECT