Tradycyjne rozwiązania w biznesie.

Prowadzenie firmy stawia przed przedsiębiorcą spore wyzwania. Aby utrzymać się na rynku i wyprzedzić konkurencję, musi korzystać z nowinek technologicznych, które ułatwiają mu to zadanie. Ważne jest jednak, aby ślepo nie wymieniać dobrych i sprawdzonych rozwiązań na nowe tylko dlatego, że jest taka moda lub wyszło nowe urządzenie w danej dziedzinie.

Doskonałym przykładem tego typu starych, ale nadal dobrych rozwiązań są urządzenia telekomunikacyjne. Praktycznie każdy z nas ma w domu telefon stacjonarny. Pomimo że mamy po kilka telefonów komórkowych, to telefon stacjonarny nadal gości u nas na ścianie. Po części utrzymujemy linię z przyzwyczajenia, a po części z wymogu posiadania linii telefonicznej – internet stacjonarny u niektórych operatorów wymaga tego od nas.

W firmach utrzymywanie linii wiąże się z innymi zagadnieniami. Bardzo wiele przedsiębiorstw nadal utrzymuje swój telefon stacjonarny, gdyż jest to o wiele tańsze rozwiązanie oraz świadczy o prestiżu i pewności, że dana firma nie jest oszustem lub niepewnym, kontrahentem.

Z drugiej strony zaś mamy nowe technologie imitujące telefony stacjonarne, czyli VOIP. Jest to alternatywa dla tradycyjnej telefonii stacjonarnej. Pozwala cieszyć się ze stałego numeru telefonu przywiązanego do jednego miejsca. Zaletą VOIP są oczywiście znacznie niższe koszty oraz większa mobilność. Nie musimy ciągnąć wielu kabli po naszym biurze oraz mamy duże możliwości przenoszenia naszego urządzenia VOIP pomiędzy działami.

Wg specjalistów przyszłość telefonów stacjonarnych jest bezpieczna. Dają one stabilność oraz pewność doskonałego połączenia nawet w trudnych okresach i bez znaczenia na warunki pogodowe. Tego typu stabilność zapewnia temu wg wielu osób przestarzałemu rozwiązaniu stałych klientów, którzy wybierają sprawdzone i bezpieczne rozwiązania. Żadna firma nie może sobie pozwolić na przestoje w pracy i działalności. To właśnie wpływa na utrzymywanie się popularności telefonów stacjonarnych wśród dużych firm zatrudniających powyżej 50 osób. Tego typu przedsiębiorstwa w większości wyposażone są w telefony stacjonarne oraz dodatkowo komórkowe sieci, które dopełniają całość.

Zobacz także

VoIP w nowoczesnym przedsiębiorstwie.

VoIP w biznesie.

Telefonia VoIP w biurze

Czy VoIP wyprze tradycyjne telefony?

Telefonia VoIP a tradycyjne telefony na abonament