Telefonia VoIP w biurze

Nowoczesne technologie otwierają przed nami bardzo wielkie możliwości. Dzięki komputeryzacji, praktycznie każdej gałęzi przemysłu oraz usług o wiele łatwiej prowadzić nam firmy, pracować oraz spędzać wolny czas. Dzięki internetowi mamy możliwość dokonywania transakcji bez wychodzenia z domu. Wszelkiego rodzaju sklepy internetowe, do których mamy dostęp dzięki globalnej sieci sprawiają, że nasze zakupy nie są już tak drogie, jak w przypadku zakupów w sklepach tradycyjnych. Internet ma wpływ na nasze życie codzienne oraz pracę.

Jednym z ciekawych zastosowań internetu w przedsiębiorstwach jest technologia VoIP. Jest to prosto sprawę ujmując, możliwość dzwonienia jak w tradycyjnej telefonii stacjonarnej, jednak za pośrednictwem łącza internetowego. Bardzo dużą zaletą tego typu rozwiązań jest fakt, że praktycznie każdy z nas ma w domu internet lub łącze telefoniczne, które można wykorzystać do połączeń głosowych VoIP. Do ogromnych zalet tego typu rozwiązań można zaliczyć bardzo niski koszt połączeń zagranicznych oraz krajowych na telefony stacjonarne. Średni koszt połączenia do USA nie przekracza 9 groszy i żaden operator telefonii nie jest w stanie przebić tej ceny.

Do bardzo przydatnych rozwiązań, jakie funkcjonują w tej technologii i do jakich mamy dostęp, po podpisaniu umowy z operatorem warto zaliczyć m.in. telekonferencje, które pozwalają na uczestniczenie w rozmowie nawet kilku osób jednocześnie. Doskonale sprawdza się to np. w firmach, które mają swoje placówki w różnych rejonach kraju lub nawet świata. Ułatwia to komunikację oraz negocjowanie kluczowych dla przedsiębiorstwa zleceń. Inną ciekawostką, jaka zaimplementowana jest w tym protokole, jest np. kolejkowanie połączeń. Bez konieczności wykorzystywania dodatkowych urządzeń mamy możliwość kolejkowania dzwoniących do nas rozmówców – przydatne w BOK lub call center.

Jak widzicie, telefonia VoIP jest świetnym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się we wszelkiego rodzaju biurach i przedsiębiorstwach zatrudniających spore ilości pracowników. Pozwala na łatwe i co najważniejsze tanie komunikowanie się pomiędzy placówkami firmy oraz z klientami.

Zobacz także

Tradycyjne rozwiązania w biznesie.

VoIP w nowoczesnym przedsiębiorstwie.

VoIP w biznesie.

Czy VoIP wyprze tradycyjne telefony?

Telefonia VoIP a tradycyjne telefony na abonament